DomůRady a NávodyDíky těmto tipům udržíte tulipány svěží ve váze 10 dní! Do vody...

Díky těmto tipům udržíte tulipány svěží ve váze 10 dní! Do vody nic sypat nemusíte

-

Právě teď je čas barevných tulipánů! Řezané ve váze nám nádherně zpříjemní slavnostní oběd, pohled na ně však pohladí naše oči kdykoliv.

Pravda 27.04.2021 13:00 ValentínFoto: Shutterstock
Pokud milujete tulipány, tak se postarejte, aby ve váze vydržely 10 dní.
Abyste se z jejich krásy na vašem stole mohli těšit co nejdéle, tady je pár rad, které byste si měli vzít k srdci.

Pokud zvolíte pro vaši kytici tulipánů malou či nízkou vázu, velmi rychle jejich hlavičky „Ovis“. Je proto důležité, aby byla váza dostatečně velká a vysoká. Je lepší zvolit o něco větší vázu a sledovat, jak se v ní květiny postupně rozvíjejí.

kytice, růže, kuchyně, stůl
ČTĚTE VÍCE
Které řezané květiny vydrží ve váze nejdéle? Gerbera, růže a zde jsou další
Tulipány jsou velmi žíznivé květiny. Pokud nemají dostatek vody, rychle jim Ovis květiny. Vodu ve váze kontrolujte denně, stejně jako jejich stonky – když zhnědnou, odřízněte je. Chladná voda z vodovodního kohoutku poskytuje řezaným tulipánem všechny důležité živiny – nic dalšího do vázy sypat nemusíte.

Dříve, než květiny vložíte do vázy, odřízněte z jejich stonků. Ale důležité je slovo „odřízněte“. Platí totiž, že byste měli ostrou čepelí seříznout ze stonku 5 až 6 mm. Pokud na to použijete nůžky, které máte doma, tak citlivé stonky můžete rozdrtit. Následně již květiny nebudou v takové míře absorbovat vodu a živiny. Spodní listy můžete okamžitě odstranit, protože ve vodě začnou rychle hnít a zapáchat.

květiny, žena, kytice
ČTĚTE VÍCE
Co prozradí valentýnská kytice? I to, jakou ženu ve vás muž vidí
Tulipány nepotřebují ve váze „společnost“ jiných květů, pěkně působí i samy o sobě. Pokud se vám žádá je kombinovat s jinými květinami, je to na vás, jarním narcisem se však vyhněte v každém případě. Vylučují totiž látku, která způsobuje uschnutí tulipánů.

Tulipány se příjemně cítí v chladnějším prostředí. Proto by neměly stát ve váze na prudkém slunci nebo přímo u radiátoru. Pokud kytici během dne položíte na pracovní stůl nebo do obývacího pokoje, nemusíte hned otevírat okno. Dobrým tipem ale je, abyste kytici na noc odložili do chladnější místnosti – do suterénu nebo do garáže. Mohou tak vydržet i deset dní.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek