DomůRady a NávodyHrnec i termosku vyleštíte bramborovými slupkami!

Hrnec i termosku vyleštíte bramborovými slupkami!

-

Čistíte a drhnete vaši domácnost vždy s chemickými přípravky? Chyba!

Pravda 20.04.2021 15:00 brambora, bramborová šupkaFoto: Shutterstock
Jak ještě využít bramborové slupky?
V domácnosti mohou pro tento účel posloužit i čistě ekologické prostředky. Ptáte se, které? Využijte při nich například brambory či bramborové slupky. Takto!

vejce, vejce, voda, hrnec, vaření
ČTĚTE VÍCE
Vodu, ve které jste vařili vajíčka, nevylévejte! Nabízí se opravdu smysluplné využití
Důvodem, proč může brambora posloužit i jako „čistící“ prostředek je fakt, že obsahuje škrob. Proto je brambora dobrý jako náhrada za přípravky určené k leštění nerezavějící oceli. Hrnce, armatury, termosky či kuchyňské dřezy – pěkně jejich vyčistíte a vyleštíte od skvrn po vodním kameni právě pomocí bramboru. Poté, jak povrch vyčistíte překrojení polovinou bramboru nebo slupkou z vnitřní strany, stačí už jen opláchnout čistou vodou či hadříkem namočeným ve vodě a následně vytřít dosucha.

vejce, smaženice, omeleta, vejce
ČTĚTE VÍCE
Tip na dokonalou míchaná vejce! Zkuste přidat tuto ingredienci a porovnejte chuť
Brambora obsahuje organickou kyselinu šťavelovou (oxolinová) a přesně ta se například nachází iv běžných čisticích prostředcích. Pomáhá uvolnit rez a díky bělícímu účinku dokáže odstranit i nepěkné skvrny z oblečení. Chcete brambory využít právě tímto způsobem? Potom povařte krátce brambory (i staré) ve vodě, ale nesolené a následně do ní ponorce zašpiněné věc na několik hodin před samotným praním. I odolné skvrny se následně po koupeli v bramborové vodě už vyperou lépe.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek