DomůBydleníZnáte ideální čas na zalévání balkónových rostlin během léta?

Znáte ideální čas na zalévání balkónových rostlin během léta?

-

V létě potřebují balkonové rostlinky zcela přirozeně hodně vody a každodenní zalévání je proto nezbytností.

Pravda 05.06.2021 06:00 balkon, květiny, voda, žena, rastlinyFoto: Shutterstock
Kdy polít květiny na balkoně?
Ale není jedno, kdy rostlinám dopřejete vodu. Chcete-li se těšit ze svého nádherně osázeném a rozkvetlého balkonu, musíte dbát na správnou péči. Nejen množství vody, ale i čas polévání hrají důležitou roli při péči.

máta
ČTĚTE VÍCE
Na kterém místě balkonu se daří mátě nejlépe? Její lístky pomohou i při hubnutí
Aby měli rostliny dostatek vody, nikdy byste je neměli polévat kolem poledne (mezi 11. a 13. hodinou). Teploty v tomto rozmezí hodin jsou v létě vysoké. Polední horka se tak postarají o to, že voda se odpařuje mnohem rychleji, takže rostliny nemají z vody téměř nic a z dlouhodobého hlediska, pokud je stále budete zalévat v tuto hodinu, postupně seschne. A je tu ještě jeden důvod, který mluví proti zalévání během oběda: voda na listech zvyšuje množství slunečního záření a funguje jako zvětšovací sklo – listy tak slunce spálí.

balkon, levandule, květiny
ČTĚTE VÍCE
Provoněný balkon díky těmto rostlinkám! Jistě, levanduli znáte a co další?
Pozor! Ani zalévání večer není ideální. Slunce je již pryč a teploty klesají. Pokud své rostliny zaléváte večer, riskujete, že kořeny jsou ve vlhké půdě a pokud máte takový zvyk dlouhodobě, kořeny mohou začít hnít.

Pokud se ptáte, kdy je tedy nejlepší čas na zalévání rostlin, tady je odpověď – mezi třetí a čtvrtou ráno. V této době si však obvykle nikdo nenastavuje budík, aby správný čas polévání „neprešvihol“. Dalším vhodným časem zůstávají časné ranní hodiny. Ráno není takové teplo, což znamená, že voda se odpařuje pomaleji a rostlina jí má tím pádem k dispozici více. Vodu nelijte na květiny ani listy, mohou zhnědnout. Pokud je to možné, na zalévání používejte odstátou vodu.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek