DomůRady a NávodySkvělé! Věděli jste, že při těchto problémech v domácnosti pomůže obyčejná žehlička?

Skvělé! Věděli jste, že při těchto problémech v domácnosti pomůže obyčejná žehlička?

-

Jasné, žehličkou se v první řadě žehlí textil. Ale poslouží i v případě, že … Čtěte!

Pravda 16.04.2021 13:00 žehlení, žehlička, domácí práce, domácnosťFoto: Shutterstock
Odstraníte nalepené štítky z textilu
Občas to dá dost práce, odlepit z nového oblečení bílé nalepené štítky – ať už s cenovkou nebo s jinými informacemi o výrobku. Existuje jednoduchý trik, jak si s nimi poradit právě s použitím žehličky. Položte na nálepku kousek papíru a opatrně po něm přejíždějte i několik sekund žehličkou zahřátou na středním či mírném stupni. Štítek by se měl dát následně snadno oddělit od textilu a odstranit.

vejce, vejce, voda, hrnec, vaření
ČTĚTE VÍCE
Vodu, ve které jste vařili vajíčka, nevylévejte! Nabízí se opravdu smysluplné využití
Vyrovnejte nerovnosti na koberci
Pokud necháme kus nábytku na koberci delší dobu, následně se na něm mohou vytvořit nehezké záhyby. Žehlička je může pomoci alespoň zčásti opět zarovnat. Položte ručník či hrubší hadr na nerovnou oblast na koberci a přejíždějte po něm žehličkou na nejvyšším stupni asi 5 – 10 sekund. Tato místa na koberci budou následně výrazně zarovnanejšie.

špagety, cedník, těstoviny, sítko,
ČTĚTE VÍCE
Ani minutu! Proč byste neměli nechat těstoviny v cedníku či cedníku?
Zaschlé skvrny vosku?
Vosk na textilu rozhodně nepotěší. Pokud ztuhne, dá hodně práce seškrábat ho z oblíbeného obrusu či oděvu. I zde si můžete námahu ušetřit, pokud použijete žehličku. Na voskovou skvrnu položte kousek savého papíru nebo kuchyňskou papírovou utěrku a žehličku nastavte na mírný stupeň – přejděte ní opatrně po papíře. Teplo vosk roztaje a vy ho z textilu odstraníte snadněji.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek