DomůBydleníVíce barev v obýváku! Jak? Vyměňte nudnou pohovku za nepřehlédnutelný kousek

Více barev v obýváku! Jak? Vyměňte nudnou pohovku za nepřehlédnutelný kousek

-

Pokud milujete barvy, dostaňte je i do obývacího pokoje. Nemluvíme o stěnách, ale o výraznější pohovce, která dokáže vzhled pokoje zcela změnit.

Pravda, lp 15.06.2021 13:00 obávačka, izbaFoto: Shutterstock
Obývací pokoj, které dominuje pohovka ve výrazné barvě.
Obývací pokoj je výkladní skříní celé domácnosti. Je to místo, kam zvete návštěvy, trávíte tu hodně času s rodinou či přáteli, odpočíváte … Pokoj by tedy měla být nejen vizitkou vašeho osobitého stylu, ale zároveň by měla být útulná a reprezentativní. K základním výrazovým prostředkem, jakými můžete vyjádřit svou osobnost, patří barvy. Kontrastními prvky, při jednotlivých solitérních kouscích či doplňcích, celý prostor oživíte a vyzvednete celkový charakter místnosti.

zvětšit
Obývací pokoj podle westwingnow.sk
Obývací pokoj podle westwingnow.sk
Při výrazných barvách však platí jedna důležitá zásada – méně je více. Nejlépe vyniknou na jednotlivých kouscích nábytku či doplňcích, přičemž vše ostatní by mělo být v neutrálních tónech. Pokud si tedy vyberete výraznou sedací soupravu nebo křeslo, měl by být nábytek, textilie také všechny doplňky v tlumených či neutrálních dekorech. Přestože se při volbě barev dodržují určité zásady, netřeba se jich bát.

zvětšit
Obývací pokoj s výraznou pohovkou podle ASKO.
Obývací pokoj s výraznou pohovkou podle ASKO.
Samostatnou kapitolou jsou sedací soupravy. Jakou barvu zvolit? Záleží na vašich osobních preferencích, ale také na množství světla, kterým v obývacím pokoji disponujete. Nedostatek přirozeného světla však lze dnes dohnat pomocí stojacích či nástěnných lamp, LED pásků a stropních svítidel.

Barevné pohovky oživí váš obývák
FOTOGALERIE
Výrazné barvy v obývacím pokoji, Next via PR Shots.
Pohovka v odstínu růžové barvy podle Bonami.sk.

  • 2Obývacia pokoj s výraznou pohovkou podle ASKO.
    Barevné trendy v tomto roce jdou dříve v pastelových tónech žluté, cihlové či v odstínech mentolové barvy. Rovněž jsou oblíbené tóny listové zelené či mrazivě modré, ale i výraznější barvy, jakými jsou petrolejová, smaragdová, hořčicová nebo červená.

Když zařizujete nové bydlení je potřeba mít nápady a inspiraci, v magazínu o bydlení na Livli.cz přinášíme řady rad a tipů.


Mohlo by Vás zajímat

PR článek