DomůRady a NávodyNa co si dát pozor, když kupujete nové střešní nosiče?

Na co si dát pozor, když kupujete nové střešní nosiče?

-

U každého zboží si přejeme, aby bylo kvalitní, spolehlivé a sloužilo nám bez nutnosti reklamace po mnoho let. Tohle určitě očekáváme i v případě, kdy se vydáme do prodejny s autodoplňky a chceme si koupit střešní nosiče. Možná je znáte pod názvem zahrádka, nebo střešní příčníky. Jak vybírat, abychom byli spokojeni dnes i za pět let?

Jak se budou střešní nosič upevňovat?

První rozdíl, na který je třeba při výběru myslet, spočívá v tom, jak se na střechu střešní nosiče upevňují. U některých je potřeba tzv. hagusy či podélníky, další se nasazují pod lem střechy, další do fixních bodů. Pokud pořídíte ten správný, dobře drží každý z nich. Jestliže vyberete špatně, zbývá jen výměna. Kvalitní prodejce autodoplňků vám ale rád poradí, některé e-shopy mají dokonce filtry na hodící se nosiče dle značek, modelů a ročníků aut.

Pozor na správný materiál

Střešní nosiče se prodávají od cca 1 200 Kč po 10 000 Kč. Díky čemu vzniká tak velký rozdíl? Především díky použitému materiálu. Plastové jsou nejlevnější, ale jejich nosnost je velmi nízká. Postačí vám např. na převoz dvou párů lyží, které bezpečně uvezou.

Pokud chcete převážet střešní box o objemu 450 litrů, určitě se podívejte na pevnější, a tím i bezpečnější střešní nosiče z oceli a hliníku. V drtivé většině případů lze říci, že dražší nosič vám uveze větší zátěž.

Nosiče opatřené proti krádeži

V mnoha případech je součástí střešních nosičů i zabezpečovací systém. Jednoduše jsou nosiče uzamykatelné, a vy k nim dostanete klíč, čímž je budete chránit před zloději. Užívá vás automobil a nosiče víc? V tom případě si zřejmě budete chtít dokoupit další klíče, což je možné.

Už si víc nebudete muset půjčovat kola nebo lyže na horách a ušetříte nemalé peníze. Vydejte se do prodejny autodoplňků a vyberte si ty správné střešní nosiče.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek