DomůRady a NávodyJak co nejlépe využít baterii vašeho elektrokola?

Jak co nejlépe využít baterii vašeho elektrokola?

-

Elektrokola se nám rozrostly jako houby po dešti. Jsou velmi oblíbená a má to spoustu důvodů. Nejenže se mohou na delší vzdálenosti vydat i lidé s horší fyzickou kondicí a zdravotními problémy s pohybovým aparátem. Ale šetří i životní prostředí, pokud elektrokolem nahradíte automobil při cestě do práce.

Jedním z největších strašáků majitelů elektrokol je, že baterii elektrokola dojde „šťáva“ v tom nejvíc nejnevhodnějším okamžiku. Sice se domů dostanete, když si zpáteční cestu poctivě odšlapete. Zábavné to však nebude.

Už když si kupujete novéelektrokolo, měli byste přemýšlet nad tím, jaký dojezd bude pro váš styl ježdění optimální. Každé elektrokolo má od výrobce garantovaný dojezd. Toto číslo však platí v případě optimálních podmínek, někde na rovině. S větší zátěží a do kopců se bude snižovat. Proto raději počítejte s menším nájezdem, abyste se stihli včas z výletu vrátit.

Skutečný dojezd bohužel kromě recenzí na internetu zjistíte až v praxi. Vydávejte se zpočátku jen na kratší výlety a sledujte, jak baterie reaguje na různé podmínky.

O baterii elektrokola se musíte starat

Baterie elektrokola je jeho srdíčkem, aby byla v pohodě, musíte se o ni řádně starat. Nenabíjete ji na poslední chvíli, snažte se ji udržovat plnou, kdykoliv jste v dosahu elektřiny. Vyhnete se tak tomu, že při neplánovaném výletu ji budete nabíjet na poslední chvíli. Kontrolky vašeho kola vám nemusí přesně hlásit odpovídající dojezd. Abyste nemuseli sebou na výlet tahat nabíječku, dobíjejte si baterii elektrokola plně nabitou. Asistenční režim jízdy do kopce velmi rychle spotřebovává energii.

Jestliže se přeci jen ocitnete v situaci, kdy vám baterie dochází, na rovinách asistenční systém nepoužívejte, nechte si energii v baterii do kopců. Máte-li dojem, že baterie ve vašem elektrokole vydrží na čím dál kratší cesty, vydejte se do servisu, kde vám baterii odborně zkontrolují. Možná bude nutné koupit baterii do elektrokola novou.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek